HİZMETLERİMİZ

Kule AŞ’nin Hizmet Alanları

Kule AŞ, İstanbul ve Çanakkale illerindeki kule tesislerinde; hazır anten platformları, sistem odaları ve kesintisiz enerji sistemleriyle müşterilerine eşsiz, güvenilir ve üstün kalitede iletişim ve yayıncılık hizmeti sunmaktadır. Şirket bu temel hizmetinin yanı sıra kule tesislerinin sosyal alan ve donatılarında verdiği “kule işletmeciliği” hizmetleriyle turizm ve istihdam açısından ülke ekonomisine katkı sağlamakta; kentlerin siluetini ve sosyal yaşamını güzelleştirmektedir.

Kule A.Ş.’nin Prestij Projesi: Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi

Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi deniz seviyesinden 587 metre yüksekliğiyle İstanbul’un en yüksek yapısıdır. Kule zemin altında 4, zemin üzerinde 45 olmak üzere toplam 49 kattan oluşmaktadır.

Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi, Türkiye’de karasal sayısal yayına geçişin teknik altyapısını oluşturarak ülkemizin yayıncılık kalitesi ve kapasitesini dünya standartlarına ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kulede medya yayıncılık hizmetinin yanı sıra kablosuz telekomünikasyon operatörlerine de altyapı hizmeti sağlanacaktır.

Kule ayrıca hediyelik eşya mağazası, kafeteryası, restoranı, eşsiz manzaraya hakim seyir terasları ve yılda yaklaşık 4,5 milyon ziyaretçi kapasitesiyle İstanbul’un ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak bir cazibe merkezi olma potansiyeline sahiptir.

Teknik altyapı hizmetleri kapsamında da yerli ve milli teknoloji firmalarıyla gerçekleştirilen işbirliği sayesinde nitelikli iş gücü desteklenirken ülke kalkınmasına da ciddi katkı sağlanmıştır.

Yakın gelecekte İstanbul ve Çanakkale’nin yanı sıra; Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya, Eskişehir, Antalya, Malatya, Diyarbakır, Denizli, Kayseri, Adana, Osmaneli, Erzurum, Van, Zonguldak, Kayseri, Kütahya, Kastamonu VE Muğla illeri öncelikli olmak üzere ülke genelinde yayıncılık alanında “tek verici tesis” modeline geçilmesi planlanmaktadır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde kurulacak sembol kulelerle şehirlerin siluetleri güzelleşirken bir yandan da ekonomik ve sosyal yaşamı gelişecektir.

Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi ve Ziyaretçi Merkezi

Kıtaları birleştiren eşsiz coğrafyası ve binlerce yıldır zengin kültürleri barındıran tarihi ile, şanlı zaferimizin ev sahibi, güzide şehrimiz Çanakkale’de şehitliğimiz ile bütünlük sağlayacak şekilde inşa edilen tasarım ödüllü yayın kulesi, tarih kokan şehrimizde görüntü ve elektromanyetik kirliliğe neden olan altı ayrı kulenin yerini alacaktır.